غذاهای مختلف متابولیسم متفاوتی در بدن شما ایجاد میکند.
آنها می توانند بر گرسنگی، هورمون ها و تعداد کالری هایی که می سوزانید، تاثیرات بسیار متفاوتی داشته باشند.

در اینجا 5 غذای دوست داشتنی کاهش وزن در زمین که از نظر علمی به اثبات رسیده، وجود دارد.

1.تخم مرغ کامل

اگرچه میزان مصرف بالای تخم مرغ در برخی افراد باعث افزایش سطح کلسترول «بد» LDL می شود، اما اگر شما نیاز به کاهش وزن دارید، یکی از بهترین غذاها برای خوردن تخم مرغ است . آنها دارای پروتئین و چربی زیاد و بسیار پرطرفدار هستند.

یک مطالعه با حضور 30 زن با اضافه وزن نشان داد که خوردن تخم مرغ برای صبحانه، به جای شیرینی ها، افزایش احساس (سیری) را در پی دارد و شرکت کنندگان دعوت شده در 36 ساعت بعد از صرف تخم مرغ، غذای کمتری  خورند.

تحقیق در هشت هفته بعد نشان داد که تخم مرغ برای صبحانه بجای شیرینیجات باعث کاهش وزن  می شود.

تخم مرغ به میزان قابل توجهی مواد مغذی دارد و به شما کمک کند تا تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رژیم غذایی را دریافت کنید. جالب است، تقریبا تمام مواد مغذی در زرده یافت می شود.

خلاصه:

تخم ها پر از مواد مغذی هستند و در مقایسه با کربوهیدراتها مانند نان شیرینی، می توانند اشتها را در روز کاهش دهند و حتی ممکن است باعث کاهش وزن شوند.

2. برگ های سبز

برگ سبز شامل گوجه فرنگی، اسفناج، کولارها، برگ چغندر و چند چیز دیگر است.

خوردن برگ سبزیجات، راهی عالی برای افزایش حجم وعده های غذایی، بدون افزایش کالری است. مطالعات متعدد نشان می دهد که وعده های غذایی و رژیم های غذایی با تراکم بالا و انرژی کم باعث می شود مردم کالری کمتری مصرف کنند.

برگ سبزیجات همچنین دارای مواد مغذی بسیار زیادی از جمله ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی، مثل کلسیم است که در بعضی از مطالعات  نشان می دهد برای سوزاندن چربی کمک کننده هستند.

خلاصه:
برگ سبزیجات غذای عالی در رژیم غذایی برای کاهش وزن هستند. آنها نه تنها کالری کمی دارند بلکه فیبر زیادی دارند که به شما کمک می کند تا احساس سیری کامل کنید.

3. ماهی سالمون

ماهی های چرب مانند ماهی سالمون فوق العاده سالم و بسیار لذیذ هستند و باعث سیر نگه داشتن شما برای ساعت های زیاد با مصرف مقدار کمی کالری می شود.

ماهی و غذاهای دریایی می توانند میزان قابل توجهی از ید بدن را نیز تامین کند. این ماده مغذی برای عملکرد بهتر تیروئید لازم است. مطالعات نشان می دهد که تعداد زیادی از مردم جهان میزان ید مورد نیاز روزانه خود را دریافت نمی کنند.

ماهی سالمون مملو از  اسیدهای چرب امگا 3 است و نشان داده شده است که به کاهش التهاب کمک می کند. همچنین ماهی خال خالی، ماهی قزل آلا، ساردین، شاه ماهی، و انواع دیگر ماهی های چرب نیز دارای خواص عالی هستند.

4. سبزیجات کریستالی

سبزیجات کریستالی شامل بروکلی، گل کلم، کلم و کلم بروکسل می شوند و مانند سایر سبزیجات آنها نیز دارای فیبر بالایی هستند.

این نوع سبزیجات دارای مقادیر خوبی از پروتئین هستند. پروتئین آنها به اندازه پروتئین موجود در مواد غذایی حیوانی یا حبوبات نیست، اما در مقایسه با بسیاری از سبزیجات در سطح بالاتری است.

اگر شما نیاز به کاهش وزن دارید ترکیبی از پروتئین، فیبر و  انرژی کم  موجود در سبزیجات کریستالی سبب می شود که آن ها را به عنوان یک وعده غذایی عالی در رژیم غذایی خود داشته باشید. آنها هم مغذی هستند و هم حاوی مواد ضد سرطان هستند.

5. گوشت گاو نر و مرغ

گوشت یک غذای بی عیب و نقص بوده است. برای انواع مشکلات سلامتی، به رغم هیچ شواهدی ، متهم شده است. گر چه گوشت فرآوری شده ناسالم است و مطالعات نشان می دهد که گوشت قرمز فرآوری شده خطر ابتلا به بیماری های قلبی یا دیابت را افزایش نمی دهد.

بر طبق دو مطالعه گسترده ، گوشت قرمز تنها یک رابطه بسیار ضعیف با سرطان در مردان دارد و در زنان هیچ ارتباطی وجود ندارد.

حقیقت این است ... گوشت غذای دوست داشتنی برای از دست دادن وزن است چون دارای پروتئین زیاد است. پروتئین از مواد مغذی پرطرفدار است، و رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند باعث افزایش 80 تا 100 کالری بیشتر در روز شود.

مطالعات نشان داده است که افزایش مصرف پروتئین شما به 25 تا 30 درصد کالری، می تواند میل شما را به میزان 60 درصد کاهش دهد و باعث کاهش وزن تقریبا یک پوند در هفته می شود - فقط با اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی.

اگر شما در رژیم غذایی کم کربوهیدرات هستید، پس بهتر است که گوشت چرب داشته باشید. اما اگر شما در رژیم غذایی دارای کربوهیدرات متوسط و بالا هستید، انتخاب گوشت بدون چربی ممکن است مناسب تر باشد.