برخی مواد غذایی وجود دارند که در صورت مصرف روزانه، میل شما به شیرینی های مضر را کاهش می دهند. این غذاها حاوی قندهای سالم هستند و مصرف به اندازه آنها با متعادل کردن سطح قند خون، خطر ابتلا به دیابت و دیگر شرایط خطرناک پزشکی را کاهش می دهد.

دارچین:

 این ادویه شگفت انگیز، درمان طبیعی دیابت نوع دو است. دارچین سطح قند خون را کاهش می دهد و باعث کاهش میل به شکر بعد از مصرف وعده های اصلی غذایی می شود.

کدو حلوایی:

 سرشار از کربوهیدرات های پیچیده و فیبر است و سطح قند خون را متعادل می کند. در این میان مصرف دانه های کدو حلوایی یکی از قدیمی ترین روش های مبارزه با انگل های روده محسوب می شود. کدو حلوایی را می توانید هم به صورت پخته و هم به صورت خام در سالادها مورد استفاده قرار دهید.

هویج:

متخصصان تغذیه مصرف هویج به صورت خام را برای کاهش میل به شیرینی، بیشتر توصیه می کنند.

سیب زمینی شیرین:

 این نوع سیب زمینی غنی از قندهای طبیعی است. سیب زمینی شیرین ماده ای به نام پکتین دارد که خود جذب قند در بدن را کاهش می دهد. بهترین ساعت مصرف این نوع سیب زمینی، اوایل صبح و یا در وعده ناهار است.

شکلات تلخ: 

شکلات یکی از رایج‌ ترین انتخاب ‌هایی است که افراد (بخصوص زنان) در زمان میل به مصرف شیرینی جات، به سراغش می‌ روند. با این‌حال بهتر است زمانی که هوس خوردن شکلات به سرتان زد، نسخه‌ سالم آن یعنی شکلات تلخ را مصرف کنید. البته شکلات تلخ نیز مانند شکلات‌ معمولی دارای مقداری شکر و چربی است. بنابراین بهتر است در مصرف‌ آن زیاده ‌روی نکنید.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی/ دفتر آموزش و ارتقای سلامت